Oferujemy szeroki wybór produktów, które usprawnią funkcjonowanie zakładów przemysłowych, hal produkcyjnych i magazynowych, placów budowy, warsztatów czy fabryk. Dostępne pojemniki samowyładowcze różnią się gabarytami, pojemnością, budową i funkcjami oraz materiałem konstrukcyjnym. W zależności od rodzaju kontenera, można w nim przechowywać i transportować np. towary sypkie (piasek, gruz, wióry), płyny czy stałe o różnej wielkości (płytki, akcesoria montażowe).
Pojemniki ponadto mogą pełnić zadanie funkcjonalnego systemu organizacji przestrzeni czy recyklingu materiałów. Zróżnicowanie kontenerów samowyładowczych pod względem wielkości i kształtów sprzyja dostosowaniu sprzętów do potrzeb przedsiębiorstwa. Na uwagę zasługują np. konstrukcje wyposażone w kieszenie na wózek widłowy, dzięki czemu można je wygodnie podnieść i przemieścić. Przy specjalnych wymaganiach i dużych ciężarach można z kolei sięgnąć po pojemniki samowyładowcze do ciężkich ładunków.
Modele uchylne z ręcznie uruchamianym procesem przechylania znajdą zastosowanie w przechowywaniu i transporcie lekkich i średnio ciężkich materiałów. Proces przechylania jest uruchamiany ręcznie za pomocą liny pociągowej, a do kontenera przymocowany jest łańcuch ogniwowy, który zapobiega poślizgowi.
Odpowiednie do przechowywania i transportu lekkich materiałów oraz płynów. Dzięki niskim ściankom bocznym, wióry i inne drobne materiały można łatwo opróżnić do rynien zsypowych. Konstrukcja jest spawana wodo- i olejoszczelna.
Sprawdzą się np. do utylizacji lekkich materiałów nadających się do recyklingu – np. papieru czy aluminium.
Pełnią te same zadania co pojemniki samowyładowcze uchylne, ale dzięki dodatkowo zamontowanej klapie, chronią znajdujące się produkty przed działaniem czynników zewnętrznych. Sprawdzą się np. przy materiałach sypkich, ponieważ wyeliminują ich wilgocenie.
Inaczej nazywane pojemnikami nieckowymi, dostępne są w wersji na kółkach lub z kieszeniami wjazdowymi do wózków widłowych. Kontenery mają różne pojemności i udźwigi. Dodatkowym atutem jest zabezpieczenie przed obsunięciem i wysypaniem zawartości.
Posiadają bardzo duży udźwig, dzięki czemu znajdują zastosowanie np. w halach produkcyjnych, na budowach czy magazynach. Udźwig może wynosić nawet 4 tony, a ponadto dostępne są warianty z automatycznym odblokowaniem i systemem odwijania, co podnosi komfort pracy.
Służą separacji materiałów – dzięki odpowiednim otworom możliwe jest np. oddzielenie kamieni od piasku.
Opcja układania w stosy sprzyja dobrej organizacji przestrzeni i oszczędności miejsca. W ofercie dostępne są zarówno kontenery na materiały sypkie, jak i na gabarytowe. Dostępne modele o możliwości 3-stopniowego piętrowania.
Kontenery transportowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Pojemniki plastikowe sprawdzają się przy żywności, ponieważ ich ściany są gładkie i nieścieralne, a przy tym bardzo łatwe do czyszczenia. Kontenery wykonane z polipropylenu są wytrzymałe i odporne na działanie temperatury, przez co mogą być wykorzystywane na przykład w przemyśle lub do transportu towarów (np. części produkcyjnych czy narzędzi). Przy sypkich materiałach świetnie sprawdzają się pojemniki z materiału PP – można w nich składować np. piątek, żwir albo kamienie. Szczególnie wytrzymałe pojemniki transportowe wykonane ze stali znajdą zastosowanie m.in. w żegludze, przemyśle czy na budowach. Są one odporne na wstrząsy, ciepło i zimno, a ponadto nie uszkodzą się nawet przy dużym nacisku na ścianki wewnętrzne. Warto mieć też na uwadze maksymalne obciążenia.
Nasze trwałe kontenery samowyładowcze można łatwo przemieszczać za pomocą wózka widłowego. Zastosowana blokada łańcuchowa sprawia, że pojemniki nie ześlizgują się podczas transportu. Przechylanie kontenera bez wychodzenia z wózka widłowego oszczędza czas i jest niezwykle wygodne. Dodatkowo rama podnosząca jest chroniona mechanizmem wysuwania zintegrowanym z kontenerem, przez co zyskujemy kontrolę nad wyładunkiem. Po odbezpieczeniu blokady i przechyleniu wideł do przodu, pojemnik samoczynnie się otwiera. Pojemniki samowyładowcze do wózków widłowych znajdują zastosowanie w transporcie różnego rodzaju materiałów sypkich (żwir, piasek, zboże), ale też odpadów przemysłowych (tworzywa sztuczne, wióry, zrzyny, złom itp.).
Pojemniki samowyładowcze nierzadko stanowią podstawowe wyposażenie warsztatów, hal magazynowych, fabryk, placów budowy czy firm z sektora przemysłowego. Kiedy przedsiębiorstwo jest już zaopatrzone w tego typu sprzęt, może pojawić się konieczność dokupienia dodatkowych elementów czy części wymiennych. Oferujemy liczne akcesoria do pojemników samowyładowczych – m.in. zestawy kółek, wodoszczelne zgrzewy do pojemników uchylnych, pokrywy do kontenerów, hamulce impulsowe, kurki spustowe czy trawersy do pojemników uchylnych układanych piętrowo.