Z pomocą żurawi bramowych można bezpiecznie podnosić i przemieszczać wielkogabarytowe ładunki i ciężkie towary. Znajdują zastosowanie w fabrykach, warsztatach, hurtowniach, halach produkcyjnych i przemyśle. W przypadku doraźnych prac dobrze sprawdzą się mobilne dźwigi bramowe na kółkach, z kolei jeśli mają być one intensywnie eksploatowane w tym samym miejscu, lepiej zdecydować się na żurawie bramowe stacjonarne. Oba rodzaje urządzeń posiadają wysięgniki o różnych długościach, dzięki czemu znajdują zastosowanie przy różnych zadaniach.
Dzięki swojej konstrukcji żurawie wyróżnia niebywała stabilność. Doskonale sprawdzają się przy podnoszeniu i przenoszeniu nawet bardzo dużych obciążeń. Nie trzeba obawiać się też tego, że nie sprawdzą się we wnętrzach hal z uwagi na ich stropy, rodzaje ścian czy inne cechy strukturalne. Tego typu sprzęt jest samodzielny i przejmuje w pełni obciążenia na swoją konstrukcję – inaczej jest np. w przypadku żurawi obrotowych ściennych, które wymagają mocowania do solidnych ścian nośnych.
Sprawdzą się jako maszyny do podnoszenia w halach montażowych, warsztatach, magazynach czy w przeładowniach. Oferują ładowność do 3000 kg, mogą być wykorzystywane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Dostępne w wariantach z kółkami, jak i stacjonarnych. W ofercie sklepu Jungheinrich PROFISHOP można znaleźć modele składane, zapewniające oszczędność miejsca do przechowywania. Dodatkowym atutem jest możliwość regulacji wysokości nóżek lub ustawienia belki.
Solidna konstrukcja z wytrzymałego profilu stalowego zapewnia dużą nośność i wysoką stabilność. Modele w sklepie Jungheinrich PROFISHOP oferują udźwig sięgający nawet 3200 kg. Dzięki kółkom są mobilne, a ponadto tak skontruowane, by demontaż był łatwy i szybki. To doskonałe rozwiązanie do łatwego i elastycznego podnoszenia oraz transportowania różnych przedmiotów. Wśród propozycji można znaleźć modele w zestawie z wciągarką łańcuchową ELECTROLIFT oraz z układem elektrycznym z wyłączanym odłącznikiem sieciowym i wtyczką CEE.
Żurawie bramowe, nazywane także dźwigami bramowymi, wciągarkami bramowymi i suwnicami bramowymi, znajdują zastosowanie w małych, średnich i dużych zakładach produkcyjnych, hurtowniach i wszędzie tam, gdzie występuje konieczność zastosowania mobilnego urządzenia do załadunku i wyładunku przedmiotów wielkogabarytowych i ciężkich. Urządzenia te wpływają korzystnie na bezpieczeństwo pracy oraz zwiększają możliwości pracy w firmach. Okazują się niezbędne w realizacji różnych procesów technologicznych – szczególnie tych związanych z transportem pionowym ładunku oraz jego przemieszczaniem wzdłuż belki jezdnej.
Dźwigi bramowe z oferty Jungheinrich PROFISHOP są wyposażone we wciągniki ręczne lub elektryczne. Pierwsze są tańsze, łatwiejsze w obsłudze i bezawaryjne. Drugie z kolei znacząco odciążają pracowników i działają poprzez napęd elektryczny, nie wymagając pracy człowieka. Dla bezpieczeństwa układ elektryczny wyposaża się w zamykany rozłącznik sieciowy i wtyk zabudowy CEE. Modele elektryczne oferują większy udźwig i zdają egzamin nawet przy bardzo wymagających pracach. Sprzęt tego typu dedykowany jest dla branży przemysłowej, produkcyjnej, usługowej i wielu innych.
Wybierając sprzęt, należy przede wszystkim przeanalizować swoje potrzeby. Oferta urządzeń jest imponująca, przez co każdy znajdzie rozwiązanie, które wpisze się w jego oczekiwania. Na jakie parametry zwrócić zatem uwagę? Przede wszystkim na to, czy ma to być sprzęt mobilny na kółkach czy stacjonarny. Poza kółkami ważne jest też to, czy dźwig bramowy można składać i swobodnie przechowywać, kiedy nie jest on w eksploatacji.
Szalenie istotnym aspektem jest udźwig. W ofercie sklepu Jungheinrich PROFISHOP można znaleźć modele o różnym udźwigu, wynoszącym od 1000 do nawet 3200 kilogramów. Nie mniej istotna jest także możliwość regulacji wysokości – taką opcję dają żurawie bramowe z podwójną belką. Naszą uwagę powinna zwrócić także długość wspornika oraz punkt zawieszenia. Dobrą praktyką jest więc skrupulatne zapoznanie się ze wszystkimi parametrami dostępnych sprzętów i przeanalizowanie asortymentu pod kątem swoich potrzeb. Jeśli natomiast szukasz innego typu urządzeń do podnoszenia i transportu ładunków, sprawdź dostępne sprzęty w kategoriach: dźwigi oraz urządzenia podnoszące.